Výlety za odměnu odstartovali nejpilnější sběrači

Sbírejte použitý obalový hliník z potravin a za odměnu se podíváte do východního Bavorska! Taková nabídka byla dána všem školám v okolí Plzně v roce 2018 díky přeshraničnímu projektu finančně podpořeného z programu Svobodný stát Bavorsko – ČR.

Jako první se do sousední země podívali již na počátku školního roku 2018/19 současní nejpilnější sběrači hliníku – žáci ze ZŠ Ludvíka Očenáška z Dolní Bělé na severním Plzeňsku. Společně s organizátorem sběru použitého hliníku – zástupcem ředitele Mgr.Jaroslavem Bicanem – si prohlédli zoo v Lohbergu a navštívili Malé Javorské jezero.V programu bylo také setkání se starostou Lohbergu F. Müllerem. Na procházku kolem ledovcového jezera se vydali společně s dětmi z místní základní školy doprovázeni koordinátorkou projektu Ing. Janou Dirriglovou.

A opět do Bavorska za hliník

Nastává čas školních výletů. Z několika škol na Plzeňsku však jedou vybraní žáci na speciální zájezd. Za odměnu. Ve školním roce, který se nachyluje ke konci, se zařadili mezi nejpilnější sběrače použitého obalového hliníku z potravin. Díky přeshraničnímu projektu finančně podpořeného z programu Svobodný stát Bavorsko – ČR realizovaného prostřednictvím Euroregia Šumava se podívají do východního Bavorska. Seznámí se zde nejen s faunou zdejších pohraničních hvozdů a navštíví jedno ze zdejších ledovcových jezer – Velké Javorské – ale seznámí se rovněž se svými bavorskými vrstevníky.

Na jednodenní poznávací zájezd do východního Bavorska se za výsledky ve sběru hliníku postupně vydají jeho nejvýkonnější sběrači ze ZŠ Horní Bříza, Chotěšov, Plzeň-Slovanská alej a z plzeňských osmiletých gymnázií – Církevního a Masarykova.

Za celoročním sběrem hliníku a soutěží na počest Dne Země stojí od začátku Sdružení IRIS, Zoologická a botanická zahrada města Plzně a čtvrtletník IRIS.